Ževraj ajťák je najlepší pre ženu? Ťažko

Autor: Martin Marušic | 3.2.2011 o 15:05 | Karma článku: 16,15 | Prečítané:  16965x

Včera ma pobavil článok Tomáša Uleja o tom, že prečo je ideálnym partnerom ajťák. Aby som vás, milé dámy, uviedol z omylu, rozhodol som sa to v článku vyvrátiť na praktických príkladoch. Aj keď sa musí uznať, bol vtipný.

Si predstavte, že vám nespratné decko nožíkom vyryje do dreveného stola neslušné slovo. Ako vám pomôže chlap mačkajúci backspace a zúfalo hľadajúci tlačítko undo? Myslíte, že sa to bude dať donekonečna prekrývať obrusom, keď to harant bude chcieť ukázať každej návšteve? A ako sa osvedčí ten, čo si na fajront požičia z roboty elektrický hoblík a kurvu ním vymaže?

Iná situácia zo života: mrznete na Silvestra štyri hodiny v aute v snehovej búrke, neviete sa vyhrabať zo snehu. V aute síce reťaze sú, ale šofér ich nevie nasadiť. Poviete mu, že to je akoby ste reťaze nemali. Jeho ajťácke analytické myslenie ale nepustí - podráždene odpovie, že reťaze má. Premenná reťaze nie je rovná nule. Akurát algoritmus nasadenia je neznámy. A vyskúšať postupne všetky možné polohy očiek reťazí je predsa úloha riešitelná v exponenciálnom čase, bolo by bláznovstvo to čo i len skúsiť. Elixír je, ale nedá se pít. A vy mrznete.

Tušíte správne, Muž 2.0, ako ho Ulej nazval, nepotrebuje vedieť komplexne analyzovať problémy a hľadať optimálne riešenia s počítačom. Potrebuje si vedieť poradiť s tým čo má pri sebe. A v širokej škále životných situácii. Muž 2.0 je muž činu, nie klikania. Riadi sa heslom: Neexistuje nič, čo by sa nedalo spraviť. A väčšinou je to stavbár, aj keď sa nájde zopár výnimiek aj v iných profesiách. Spoznáte ho ľahko. Vždy nosí pri sebe viacúčelový nožík, doma a v aute má množstvo náradia, ktoré vie kedy a ako ho použiť. Pozrite sa mu na ruky. Nebolí ho zápästie od obnoveného Nintendo-zranenia, netrápi ho Wii-tenisový lakeť, zato biele čiarky ako jazvy po rôznych porezaniach indikujú, že máte dočinenia práve s ním. Veď priebeh nemusí byť stopercentný, výsledok však áno.

Čo máte z toho, že vám ajťák každú chvíľu vymieňa Firefox za novší, keď ale bude treba vymeniť pokazený vypínač v kuchyni, tak vygúgli, že to smie robiť iba osoba spôsobilá podľa vyhlášky Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny 718/02 s osvedčením o preskúšaní podľa zákona 124/2006? A nechá vás variť potme. Stavbárovi bude vždy prednejšie vaše pohodlie ako zákony. Minimálne kým nevyhorí dom kvôli chybnej elektroinštalácii. A častokrát aj potom.

Keď dostanete defekt, za akú dobu stihne ajťák nájsť signál pre svoje BlackBerry, pripojiť sa, nájsť najbližší servis, zavolať tam a za koľko príde pomoc, ktorá nahodí rezervu? Lebo to sa dá pijánko tempom do piatich minút pokračovať v jazde. A na okraj, nebudete veriť, ale v tejto činnosti mávajú špičkové časy policajti.

Poznám stavbára, ktorý prišiel do mäsiarstva, dostal chuť na domáce klobásy, nakúpil mäso, doma zomlel, zamiešal a potom - postavil údiareň. Keď ju za pár hodín dokončil, mäso bolo akurát uležané. Spočíva správny prístup vášho vysnívaného najdrahšieho k problému v tom, že si vytiahne hárok a začne písať:

Sub domace_klobasy()
Dim bravcove As Integer
bravcove = 10352 'g'
Dim udiaren As Boolean
udiaren = False
... atď. ?

Existujú rodiny, kde napr. dlažbu na dvore robia aj ženy. Žiaden stavbár by nepustil ženu k takejto robote. Sama sa pýtať mu pomôcť, to by som skutočne neradil. Skúste hádať kto bude pri prvom zádrheli (Kde je to kladivo?) na vine? Tiež si môžete tipnúť koho zásluha to bude ak sa dielo vydarí a koho keď sa nevydarí. No a keď sa nevydarí, zistíte, že na vášho stavbára nemá ani taký alfasamec ako Rytmus, ktorého texty vám zrazu začnú pripadať ako verše Márie Rázusovej-Martákovej. Preto je pohodlnejšie si to interpretovať, že váš stavbár je gentleman, ktorý nedopustí, aby ženy ťažko pracovali. Zároveň každá vaša stavebná požiadavka od novej kuchyne po saunu bude pre neho výzvou. A zažil som na vlastnej koži, že keď to inak nepôjde a bude musieť postaviť dočasnú latrínu, tak vám tam dá mahagónovú dosku, že to bude ďaleko príjemnejšie ako moderné chemické záchody.

Rovnako pri pokyne dať dieťa spať sa vás nebude pýtať, či ho má dať uložiť alebo uložiť ako. Pri výmene plienok nebude mačkať F1 a keď sa rozhodne, že vás prekvapí tortou a chce sa mu, tak sa tej úlohy nezľakne, ale nájde niekde recept a upečie ju. A isto uznáte, že veta: "Miláčik z lásky som ju pre teba objednal na internete", neznie tak úprimne ako: "Miláčik z lásky som ju pre teba upiekol."

Neprepaste svoju príležitosť získať partnera, ktorý v žiadnej situácii nikdy nebude bezradne stáť. Inak sa pokojne môže stať, že vám už zajtra ujde so susedou, ktorá dnes záhadne po prečítaní tohto článku vyleje kávu na stenu a potrebuje vymaľovať. A kým si ajťák na nete objedná štetku...

Podobnosť s reálnymi ľudmi a príbehmi vôbec nie je náhodná. Takú fantáziu veru nemám.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Zrozumiteľné prirovnanie

Matovič najskôr baláchal ľudí na testovanie tým, že to vyrieši celú koronu. Teraz má problém s vysvetlením pravdy.

Jankovská vyjednáva o podmienkach, za ktorých bude rozprávať

Dozorujúca prokurátorka má blízko k zadržanému Kováčikovi.


Už ste čítali?